Bizimle bağlantı kur

Otomotiv

Yeni Tesla Roadster yollara şimşek gibi çarptı

Tesla, geçtiğimiz yıl 2020’ye kadar yepyeni bir Roadster’ın geleceğini söylemişti ve şimdi gerçekten yollarda.
Tesla, Model 3 üretim darboğazlarını sıralarken ve yeni Yarı kamyonunun yolda test edilmesine başlarken, yeni ikinci nesil Roadster firmanın tasarım beyninin elindeki ilk çıkışını gerçekleştirdi.
Tesla’nın Baş Tasarımcısı Franz von Holzhausen, iki gün önce Twitter’da bir prototip Mk2 Roadster’ın fotoğrafını paylaşmıştı. Oldukça fazla sayıda sosyal medyanın ilgisine maruz kalan yeni Roadster’in birçok resmi anında  web haber ve otomotiv sitelerinin de dikkatini çekti.

Tesla, geçen yıl Kasım ayında yeni Semi Truck’ın piyasaya sürülmesinden sonra otomotiv endüstrisini şok etmişti ve elektrikli Roadster’ın yepyeni bir versiyonunu dünyadaki en hızlı hızlanan otomobil olduğunu iddia ederek açıkladı. Tesla Ceo su ve başkanı Elon Musk, o zamandan bu yana uzaya fırlatılmasını kutlamak için Roadster’la birlikte “Space X opsiyon paketi” sunulacağını duyurdu. Bu Tesla fanlarını coşturmaya yeter sanırım.

Elon Musk, yeni Roadster’ın “benzinli arabalara sert bir tokat atmak” için yapıldığını söyledi. Roadster’in “taban” versiyonu, 1.9 saniyede 0-100km hıza ulaştığını söylüyor; 0-161km ye ise sadece 4,2 saniyede ulaşmakta, bir BMW M4 coupe’den çok daha hızlı.

Güç, 200kWh’lik bir batarya ve üç elektrik motorun haşmetinden geliyor. Arka tekerleklerin her birine iki motor güç aktarırken, tek motor da ön tekerlekleri dört tekerden çekişli hale getiriyor. Tesla, yeni Roadster’ın 10,000 Nm ‘tekerlek torku’ ürettiğini ve 1.000 km’lik (620 mil) bir menzile sahip olduğunu söyledi. İnanılmaz bir menzil Elon! Elon Musk, resmi olarak en yüksek hızı duyurmadı, ancak 403 km civarında olduğu söyleniyor.
0-400 metrenin 8.9 saniye sürdüğü iddia ediliyor. Bu hızda Roadster’ıen hızlı araç yapmak için yeterli. Elon Musk bununla yetinmeyip daha fazla performanslı temel modelin ötesinde bir modelin olduğu ipucunu da verdi.

Hadi gelelim fiyat konusuna

Musk, Roadster’ın 2+2 oturma düzenine sahip olduğunu, ama dev insanların sığmakta zorlanacağını kabul ediyor. Performans aracı olmasına rağmen aracın genişliği ile de övünmeyi ihmal etmedi. İkinci nesil Roadster 2020 de üretime başlayacak ve rezervasyonlar şimdiden alınıyor. ABD fiyatları ise 200.000 Dolardan başlıyor ve Müşterilerin rezervasyon için yatırması gereken ücret 50.000 dolar. Sadece bin adet üretilecek özel serinin fiyatı ise 250.000 dolar.

Tesla Roadster hakkında düşündüklerinizi yorum olarak belirtebilirsiniz.

İşte Yeni, İkinci Nesil Tesla Roadster Galerisi…

 

 

 

0 kullanıcılar (0 oylar)
Faydalı0
insanlar ne diyor Puan verin
Sort by:

Be the first to leave a review.

User Avatar
Verified
{{{ review.rating_title }}}
{{{review.rating_comment | nl2br}}}

Show more
{{ pageNumber+1 }}
Puan verin

Your browser does not support images upload. Please choose a modern one

Advertisement //pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});
Tıkla yorum yap

Mesajını Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir