Bizimle bağlantı kur

Teknoloji

Yeni Microsoft Surface Go Tablet..

Microsoft Surface Go tablet 10 inç ekrana sahip ve 399 dolardan başlıyor…

Küçük surface geri döndü…

Microsoft, popüler Surface Pro cihazından daha küçük, daha az güçlü olan yeni Surface Go ile bugün daha ucuz tablet oyununa geri dönüyor. Go, 10 inç ekrana, entegre kickstand’a, Windows 10’a ve Surface Pro’ya benzer bir tasarıma sahip ve 399 $ ‘dan başlıyor. 10 Temmuz’dan itibaren ön siparişe açılıyor ve Ağustos ayında teslim edilecek.
Surface Go, Microsoft’un Surface tasarım felsefesini değiştirmiyor. 2014 Surface Pro 3’ten beri kullanılan Surface Pro tasarımının daha küçük bir versiyonuna benziyor. 3: 2 en boy oranlı bir ekrana sahip (1800 x 1200 piksel) Çözünürlük, sınırsız konumlara sahip, yerleşik ön ayaklı, yüz tanıma girişine sahip bir ön yüz kamerası ve Microsoft’un bir masaüstü iskelesine şarj edilmesi ve bağlanabilmesi için tescilli Surface Konektör portu mevcut. Microsoft, tableti şarj edebilen veya video ve verileri harici aygıtlara gönderebilen bir USB-C 3.1 bağlantı noktası eklemiş. Ayrıca, en son Surface Pro’ya kıyasla köşeleri yuvarlatılmış, ancak genel olarak bu kullanıcıların karşılaştığı aynı bilinen magnezyum tasarımı.

Go’nun 3: 2 dokunmatik ekranı, üretkenlik çalışması için yatay modda kullanımını kolaylaştırmakta ve Windows 10’da bulunan tüm bölünmüş ekran ve çoklu görev modlarını desteklemekte. Dikey yönde kullanmak biraz daha zor olacaktır. iPad, ancak yine de ekstra geniş 16: 9 ekrana sahip tabletlerden daha iyi. Go, iPad’den biraz daha ağır olan ve Surface Pro’dan yaklaşık yarım kilo daha hafif olan 0.52 kg ağırlığındadır. Profesyonel gibi, Go gibi ekranın etrafını çevreleyen ve Go’nun daha küçük ekranıyla daha da büyük görünen geniş çerçeveler var. Çerçeveler, tableti tutmak ve daha geniş bir klavye eki için izin vermek için yer sağlıyor.

Surface Pro gibi, Surface Go da isteğe bağlı bir klavye kapağına sahip (dört renkte mevcuttur) ve isteğe bağlı Surface Kalemi ile çalışabiliyor. Microsoft, Surface Go Signature Type Cover’un makaslı anahtar mekanizması ve 1mm’lik anahtar hareketi ile “dizüstü bilgisayar tipi yazım” sağladığını söylüyor. İzleme paneli, Surface Pro’nun geçerli Tip Kapağındaki izleme çubuğundan aslında daha büyüktür. Klavyenin eklenmesi, Kaliteye bir başka $ 99 eklerken, rengine bağlı olarak $ 99 veya 129 $ ‘lık bir artışa neden oluyor. Aksesuarların bir diğeri, kaydırma tekerleği olan iki yönlü Bluetooth fare olan yeni 34.99 $ ‘lık Surface Mobile Mouse. Klavye kapağını ve kalemi eşleştirmek için gümüş, kırmızı ve mavi renk seçeneklerinde satılıyor.

Surface Go fiyat
4 GB RAM, 64 GB eMMC, Wi-Fi: $399
8 GB RAM, 128 GB SSD, Wi-Fi: $549

Aksesuarlar
Surface Go Type Cover (black): $99
Surface Go Signature Type Cover (Alcantara®, red, blue, or silver): $129
Surface Mobile Mouse: $34.99
Surface Pen: $99

Go’nun içinde, 8GB veya 4GB RAM ve 64GB eMMC depolama ya da 128GB SSD ile Intel Pentium Gold 4415Y işlemciye sahip. İşlemci, Microsoft’un performans, pil ömrü ve ince, fansız tasarım sağlayan termal özellikleri arasındaki denge nedeniyle seçildiği çift çekirdekli yedinci nesil bir model. Şirket, Go’nun dokuz saatlik pil ömrüne sahip olduğunu söylüyor. Go’yu gözden geçirene kadar karar vereceğiz, ancak işlemci, cihaz performansına geldiğinde en büyük rezervasyonları yaptığım yerdir. Pek çok orta sınıf Chromebook’ta bulunandan çok farklı bir işlemci değil, yalnızca ChromeOS’u zorlamak yerine, Windows’u Surface te çalıştırmak zorunda kalacak. Microsoft, başlangıçta bu yılın sonunda gelecek LTE donanımlı bir modelle Go’nun Wi-Fi sürümlerini yayınlayacak.

Kutunun dışında, Go Windows 10’u S modu etki olarak çalıştırıyor, böylece yalnızca Edge tarayıcısına ve Microsoft Mağazası’ndaki uygulamalara erişebiliyor. Surface Dizüstü Bilgisayarı gibi S modu ile gelen diğer cihazlar gibi, sahipler istedikleri takdirde Windows 10’un tam sürümüne geçebilirler.
Microsoft, Apple’ın 329 $ ‘lık iPad’i gibi bir tüketim cihazı ile Microsoft’un kendi Surface Pro ya da iPad Pro’su gibi daha güçlü (ve daha pahalı) bir üretkenlik tableti arasındaki çizgiyi kapladığı için, Surface Go için doğru müşteriyi bulmakta zorlanabilir. Standart iPad ile karşılaştırıldığında, Surface Go, Apple’ın dokunmatik ekranlar ve eğlence için tasarlanan derin uygulamaları ile karşı karşıya gelecek, çünkü Touch 10 optimize edilmiş uygulamalar söz konusu olduğunda Windows 10 hala geride kalıyor. Klavye ekiyle eşleştirildiğinde, özel bir üretkenlik makinesi olarak kullanmak için, Go’nun alt uç işlemcisi, günlük bir bilgisayar gibi iyi çalışacak kadar güçlü olmayabilir.
Microsoft, iPad yerine bir dizüstü bilgisayar kullanan bir Bluetooth klavye kullanan kişiyi hedefliyor gibi görünüyor, ancak iPad Pro’yu veya daha pahalı Surface Pro’yu kullanmak için yeterince çaba göstermiyor. Surface Go, Microsoft’un tam Office üretkenlik paketiyle birlikte tam Windows 10 deneyimine erişim sağlarken, Surface Pro’dan daha ucuzdur. Bu soruların cevaplarını ve Surface Go’nun gelecek ay raflara çıkmasıyla daha fazlasını öğrenebilecez.

0 kullanıcılar (0 oylar)
Faydalı0
insanlar ne diyor Puan verin
Sort by:

Be the first to leave a review.

User Avatar
Verified
{{{ review.rating_title }}}
{{{review.rating_comment | nl2br}}}

Show more
{{ pageNumber+1 }}
Puan verin

Your browser does not support images upload. Please choose a modern one