Bizimle bağlantı kur

Teknoloji

Yeni 2018 iPhone, iPhone X Plus, iPhone 9: Yayın tarihi, özellikleri ve fiyatları ile ilgili tüm söylentiler

Apple’ın üç yeni telefonunun piyasaya sürüleceği söylentileri var. Tüm söylentilere beraber bakalım…

 

Bu yılın son zamanlarına yaklaştık. Yeni bir iPhone’a ihtiyacınız varsa, beklemelisiniz. Çünkü Apple’ın yeni telefonlarını sadece birkaç hafta içinde duyurması bekleniyor. Bu yıl, Apple’ın bir değil iki değil, üç yeni iPhone’u duyurduğunu belirten bir söylentiler var: Biri daha büyük bir ekran, bir tanesi daha uygun ve bir tanesi Huawei P20 Pro gibi üç arka kamera.
Apple’ın iPhone X Plus’ın daha büyük bir versiyonunu piyasaya sunması bekleniyor, belki de daha az pahalı bir versiyonu. Şimdiye kadar, fiyatın şimdiye kadarki en önemli amiral gemisi için büyük bir engel teşkil etmediğini belirtmek gerekir. En ucuz iPhone 999 dolar olmasına rağmen, iPhone X, 2018’in ilk üç ayında en çok satan telefon oldu ve ardından iPhone 8 ve 8 Plus. Tabii ki, daha ucuz bir versiyon, kesinlikle adreslenebilir pazarını genişletecektir. Ancak, iPhone X’in piyasaya sürülmesinden bir kaç ay sonra, telefon ilk parlaklığını kaybetmişti.

Apple, tasarımları rafine etmenin ve bazı yeni özelliklerin eklenmesinin yanı sıra, beklediğimiz yıllık geliştirmeleri de sunacak. Yeni yapı malzemeleri ve renkleri, işlem hızlarında bir çarpma, daha yüksek ekran çözünürlüğü ve pil ömrünü uzatmak için ince ayarlamalar .
Bu arada, Android dünyası iPhone X’e tepki vermeye ve yanıt vermeye devam ediyor. Mayıs’taki I / O etkinliğinde Google, yeni Android P işletim sisteminin merkezinde yeni bir hareket tabanlı arayüzü gösterdi. (Değeri için, Google, iPhone X’in çıkışından önce yeni navigasyonda çalışmaya başladığını söylüyor.) Ve sonra Samsung’un AR Emoji ve Akıllı Tarama özellikleri var. iPhone’un Animoji, Memoji ve Face ID’nin daha küçük sürümleri, orijinallere tam olarak uymuyor.

OnePlus, Asus, LG, Huawei ve diğerleri, Apple’ın popüler olduğu (ancak Essential Phone’un piyasaya sürüldüğü) benzersiz çentik tasarımını kullanan telefonlarda çalıştığını duyurdu. Ve Huawei, P20 ile çentik kavramını daha önce yineledi ve ayrıca onu açma ve kapatma seçeneği sunuyor. İlginçtir ki, Samsung, şimdiye kadarki en gelişmiş telefonunda bile Galaxy Note 9’un çentiklerinden uzak durdu.
Android dünyası kamera teknolojisinde ve diğer cephelerde adım attığında, Apple, define üzerinde duramıyor. Trilyon dolarlık soru, şirketin genel pazarının yavaşlamasıyla bile şaşırtıcı kazanma çizgisini canlı tutabiliyor.
Bir sonraki iPhone’u görmekten iki ay sonra çıkacak olsak da (ve özelliklerinin ne olacağına dair bir kanıtımız yok), söylentiler şimdiden neyin geleceğine dair etkileyici bir tablo yaratıyor. Bu sayfayı 2018 Apple iPhone X, iPhone XS, iPhone X2, iPhone 11 veya gelecek nesil ne olursa olsun geri sayımımıza başlıyoruz.

2018 iPhone’lar Android telefonlardan daha yavaş olabilir

Qualcomm, gelecek iPhone’lar için modem tedarik etmeyi beklemediğini söyledi. Analistlerle yaptığı bir kazançta, Qualcomm’un finans sorumlusu George Davis, “Apple’ın bir sonraki iPhone sürümünde modemlerimizden ziyade rakiplerimizin modemlerini kullanmayı düşüneceğine inanıyoruz.” Dedi. Ve “rakipler” tarafından, Intel anlamına geliyor.
O zaman neden bu yılki iPhone’lar için otomatik olarak daha yavaş hızlar geliyor? Eh, testlere göre, Qualcomm yongaları veri indirirken genellikle Intel yongalarından daha hızlıdır.
Elbette, bu sene daha sonra yeni telefonları test etme şansımız olduğunda bunun gerçekten bekleyip durmaması gerektiğini göreceğiz.

Bütçeye uygun LCD iPhone, Ekim ayına kadar gelmeyebilir. (LCD ŞAKA GİBİ. Umarız söylentidir.)

Apple’ın söylentileri, bu yıl üç yeni iPhone’u piyasaya sürmek. OLED ekranlı ve bir tanesi bir LCD ekranlı. Morgan Stanley analisti Katy Huberty’ye göre, iki OLED modelinin Eylül ayında gönderileceği varsayılırken, LCD iPhone’u Ekim ayına kadar göremeyebiliriz.
“Şu anda Apple’ın yaklaşan amiral gemisi 5,8 inç veya 6,5 inç OLED iPhone’ların rampasında bir gecikme yaşamadık. Ancak, LED arkadan gelen ışık kaçağıyla ilgili şüpheli sorunlar, 6.1 inç LCD iPhone’un seri üretimindeki bir aylık gecikmeye neden oldu. Tedarikçilere göre, orijinal üretim tahminine göre altı haftalık bir gecikmeden aşağı indi. ”
2018 iPhone’da birkaç dolar kazanmak isteyenlerin, teslimatı yapmadan önce biraz daha beklemek zorunda kalabilir.

 

Eylül 2018 duyuru ve çıkış tarihi

Apple, bir sonraki telefonu göreceğimizi resmi olarak açıklamamış. Fakat bu yıllık ritüel için zamanlama artık güvenilir bir geleneğe dönüştü. Haziran ayında ilk birkaç iPhone’u piyasaya sürdükten sonra, Apple 2012 yılının Eylül ayında iPhone 5 ile erken saat dilimine geçti ve çevrim dışı iPhone SE dışında, o zamandan bu yana sıkıştı. Bunun 2018’de değişmesini beklemek için bir sebep yok.

iPhone 11, iPhone X Plus veya iPhone X2 denilebilir ama muhtemelen iPhone 9 değil

Bazı analistlere göre, Apple, X2 ile birlikte bir iPhone XS (belki de “fazla” için uygun bir homofon) ve XS Plus veya belki de sayısal eşdeğerini veren “S” serisi terminolojisine dönebilir.
Bir iPhone 11 ile iki çok zengin dikkat çeken tasarım fırsatları var. Ve daha sonra Apple’ın tümüyle sayılarla tamamen uzaklaşma olasılığı var. Yine de Apple’ın iPhone 9’u iPhone 8 ve 8 Plus’ın yanı sıra Eylül ayında çıkardığında iPhone’u 9 etkili bir şekilde öldürdüğüne inanıyoruz.

 

Bir sonraki iPhone X için OLED veya LCD ile anlaşma nedir?

Çoklu kaynaklar, Apple’ın 2018 serisinde en az bir düşük maliyetli LCD ekran iPhone içereceğine inanıyor, ancak hangi telefonların OLED ekranlara sahip olacağını ve LCD kullanacaklarına dair söylentiler var.
Teknoloji blogu eko odası (Patly Apple to BusinessKorea Pately Apple) bir LCD ekranlı telefon işaret ediyor. Apple’ın bir sonraki iPhone X’a bir LCD ekrana sahip olacağını, fiyat etiketini indirdiğini ve mevcut OLED modelinin kullanılabilirliğini geliştireceğini söyledi. Daha özel olarak, BusinessKorea raporu, yakında çıkacak olan 6.1 inçlik bir iPhone’nun yeni LG G7 ThinQ’ya benzer bir MLCD + ekrana sahip olacağını tahmin ediyor.
Wall Street Journal benzer şekilde daha uygun olan iPhone’un pahalı OLED modelinden daha hızlı satılmasının beklendiğini bildiriyor. Apple’ın, sonbaharda iki OLED iPhone ve bir LCD ekranlı iPhone ile çıkacağını, ancak daha yüksek satış beklentisiyle üretilen daha yüksek LCD iPhone’lar olacağını tahmin ediyor.
Apple analisti Ming-Chi Kuo, Temmuz ayı başlarında 2018 iPhone’lar için şu özellikleri öngördüğünde bu iddiayı destekledi: 5.8 inç OLED iPhone, 6.5 inç OLED iPhone Plus ve 6.1 inçlik uygun fiyatlı LCD iPhone.

Kuo, şirketin 2018 iPhone’larının bugünün tam ekran amiral gemisi tasarımına dayanacağını tahmin ediyor. IHS Markit’teki bir analist olan Jusy Hong’a göre, üç yeni modelin (LCD de dahil olmak üzere) iPhone X’e benzemesi bekleniyordu.

Üç arka kamera

Yeni 2018 iPhone modellerinden biri, Çin’in Ekonomi Daily News’ine (MacRumors tarafından bildirildiği üzere) göre, üçlü mercek dizisiyle arka kameraya sahip olabilir. Bu makale, böyle bir kameranın iPhone’un arka zum kapasitesini geliştireceğini ve loş ışıklı ortamlarda resim kalitesini geliştireceğini öne sürüyor. Huawei’nin yeni P20 Pro’sunun üçlü lens arkaya bakan bir kamera ile donatıldığını unutmayın.
Bu dedikodu daha fazla yer kazanmakta. Forbes’a göre, 2018 için en üst seviye iPhone X Plus modeli, dikey olarak yığılmış üç lensi alabilen telefon olabilir.
Çakışan bir rapor, üç kamera lensini 2019 yılına kadar göremeyeceğimizi ve kombinasyonun Apple için agresif bir şekilde takip ettiği AR için kullanılabilecek bir derinlik haritası oluşturabileceğini öne sürdü.

 

iPhone SE X

İPhone SE’nin uzun zamandır beklenen takibi için 2018 sürümüyle ilgili söylentilerin son zamanlarda artması oldu. Yeni raporlar Apple’ın iPhone 4’ün 4-inçlik ekran faktörünü iPhone X’in TrueDepth kamera sistemi ile birleştirerek bir çeşit melez geliştirdiğini gösteriyor.
9to5Mac.com tarafından bildirildiği üzere, Case Maker Olixar, iPhone X üzerinde bulunan ince çerçeveler ve çentikli küçük bir iPhone için bir ekran koruyucu oluşturdu. Ve bu, iPhone SE2 denen bir cihazın CAD çizgilerinin sızdırılmış olduğunun peşinden geliyor.
Ancak, Apple’ın XCode geliştirici yazılımına atıfta bulunan başka bir rapor, bir sonraki iPhone SE’nin daha iyi bir iPhone 7’ye benzeyeceğini düşündürmektedir. Bu olası modelde görülen özellikler, mevcut iPhone 7’de aynı A10 modelini, bir P3-gamut ekranını ve Face ID veya bir çentik desteği.

Daha büyük bir iPhone

Bloomberg, Apple’ın iki yeni süper iPhone’u geliştirdiğini bildiriyor: 6.5 inçlik OLED model – iPhone X’in “Artı” versiyonu, şimdiye kadarki en büyük iPhone olacaktı. Apple’ın, OLED bileşenleri için bildirilen azalan siparişlerine dayanarak, iPhone X için mevcut 5,8 inç boyutunun düşebileceği de konuşuluyor. Daha önce, eski Apple analisti Ming-Chi Kuo, şirketin bugünün tam ekran amiral gemisi tasarımına dayalı olarak 2018 yılında üç model yayınlayacağını tahmin etti.

Daha ucuz bir iPhone

Kuo, Apple’ın 550 $ ile 650 dolar arasında değişen tek bir SIM sürümünü piyasaya süreceğini tahmin ediyor (bu da yaklaşık 390- £ 460 ) ve başka bir çift SIM modeli, 650 $ ila 750 $ arasında (yaklaşık £ 460). Elbette, mevcut dizideki herhangi bir şeyden daha hesaplı bir model olan 6.1 inçlik bir model yapmak için Apple, Face ID, OLED ekran, 3D Touch ve ikinci arka kamera gibi daha pahalı bileşenlerden bazılarını çıkartabiliyordu. Ama 550 dolarlık bir iPhone X’e gelince – şüphelerimiz var.

Daha pahalı bir iPhone

Tabii ki, her rivayetin eşit ve karşıtı bir söylenti vardır. UBS’deki yatırım analistleri, Apple’ın 2018’deki amiral gemisi iPhone’un 1,100 $ ‘a mal olacağını tahmin etti (ki bu da yaklaşık 770 £). Bu, iPhone X’in 999 dolarlık fiyat etiketi ile 100 dolar civarında daha fazla bir rakam, ancak bu model mevcut modelden daha büyük bir ekrana sahip olduğunda anlamlı.

FaceID gelişiyor, yataylaşıyor

Ming-Chi Kuo, Apple’ın TrueDepth kamera sistemini 2018’de gelen üç yeni telefona getireceğini tahmin ediyor. Yüz tanıma teknolojisi ile 2018 iPhone serisinde tümüyle dağıtılan Apple, bir sonraki seri telefondan parmak izi sensörünü çıkardı. Bu, Touch ID’nin satırının sonu anlamına gelebilir.
Buna ek olarak, Face ID, bu yılın ilerleyen saatlerinde bir WWDC duyurusu için söylediği bir sonraki iPad paketine de girebilir. Bu konuyla ilgili olarak, Face ID’nin bir sonraki versiyonunun yatay konumdayken telefonların kilidini açabileceği çoklu kaynaklardan (Mac Okatara, MacRumors ve Bloomberg) bir raporda mevcut.

Apple Pencil veya iPen için iPhone desteği

2018 yılında çıkarılan OLED iPhone şirketi, yatırım şirketi Rosenblatt Securities’e göre bir “iPen” cihazını destekleyecektir. Tabii ki, bu dedikodu – Apple Pencil destekleyen bir iPhone – 2015 yılında ilk kez stylus ilk kez giriş yaptı.

Sanal parmak izi tarayıcısı

Face ID, bir parmak izi tarayıcısı ihtiyacını büyük ölçüde azaltmış olsa da, ekrana gömülü Touch ID’sindeki vızıltılar var. iPhone 8’e geçişten bu yana dedikodunun güvenilir bir dayanağı devam ediyor. Ve iyi bir sebepten dolayı: uygulanan teknolojiyi gördük. Clear ID olarak adlandırılan ve Ocak ayında Çin’de satışa sunulan Vivo X20 Plus UD’de yer aldı. Ancak herhangi bir parmak izi sensörüne geri dönmenin Face ID’nin geleceğe dair bir “kabul” olacağından, dönüşünün gerçek bir uzun atış olduğunu düşünüyoruz.

0 kullanıcılar (0 oylar)
Faydalı0
insanlar ne diyor Puan verin
Sort by:

Be the first to leave a review.

User Avatar
Verified
{{{ review.rating_title }}}
{{{review.rating_comment | nl2br}}}

Show more
{{ pageNumber+1 }}
Puan verin

Your browser does not support images upload. Please choose a modern one

Advertisement //pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});
Tıkla yorum yap

Mesajını Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir