Bizimle bağlantı kur

Otomotiv

Volvo, 60 serisi otomobilleri için Polestar Engineered paketi piyasaya sürüldü.

Polestar geliştirmeleri 60 serisi T8 Twin Motor araçlarında satışa sunulacak. V60 vagonlar da dahil

Polestar söz konusu olduğunda, büyük ölçüde şirketin önümüzdeki yıllarda elektrikli bir trio üçlüsü fırlatmaya yönelik iddialı planlarına odaklandık. Ama unutmamak gerek, Polestar yeni bir şey değil. Önceleri yan ürün olarak bağımsız bir marka tarafından desteklenmekteydi, İsveç tuning kolu bugüne kadar en eğlenceli Volvo otomobillerinden bazılarından sorumlu olmuştu..
Bu da değişmiyor. Yeni S60 bu ayın sonunda piyasaya sürüldüğünde Volvo, yeni Polestar Engineered tuning paketini tanıtacak ve bu da şirketin 60 serisi modellere bir dizi yükseltmeyi getirecek. S60 sedan’daki ilk çıkışının ardından, XC60 ve hatta V60 vagonu için bir Polestar Engineered opsiyon pakedi mevcut olacak.
Polestar Engineered paketi, sadece mevcut R-Design’ın üzerinde bulunan 60 serisi araçların T8 Twin Engine modellerinde sunulacak.

Volvo’nun T8 güç aktarma organı,

Arka aksa monte edilmiş ilave bir akü ve elektrik motoru ile 2.0 litrelik turboşarjlı veya süperşarjlı bir motordan oluşuyor. Polestar Engineered modelleri, bu powerplant üzerindeki fitili biraz değiştirecek ve toplamda 415 beygir gücü ve 494 tork olmak üzere 15 beygir gücü ve 22 Newton/metre tork ekleyecek. Volvo, Polestar Engineered ayarının yakıt tüketimini gerçekten iyileştirdiğini ve “otomatik vites seçimini geliştirdiğini” söyledi.

Ama durum sadece güç ile ilgili değil.

Polestar Engineered otomobilleri, altı pistonlu kaliperler ile Brembo monoblok frenlerini ve daha yüksek ısı toleransı olan yeni fren balatalarını kullanacak. Yeniden ayarlanmış çok katlı ön ve arka süspansiyonlar, yayları ve damperleri sertleştiren ancak genel sürüş kalitesini bozmayan Öhlins amortisörlerini kullanacak. Yeni bir strut çubuğu ve ayarlanabilir amortisör tasarımı daha büyük Polestar coupe’den getiriliyor.
Eşsiz, hafif tekerleklerin arkasına yerleştirilmiş altın boyalı fren kaliperleri sayesinde bir Polestar Engineered aracını görebileceksiniz. Polestar amblemleri, siyah krom egzoz boruları ve altın emniyet kemerleri paketin görsel geliştirmelerini tamamlıyor.
Volvo, Polestar Engineered güncellemesinin gerçek bir üretim kapağının olup olmadığı belli olmamakla birlikte “sınırlı sayıda global olarak kullanılabilir” olacağı söylendi. Polestar Engineered modelleri Volvo bayileri aracılığıyla ya da firmanın Volvo abonelik servisi Care aracılığıyla satın alınabilir.

Sizce Volvo bu geliştirme paketleri ile Alman rakiplerini yakalayabilecek mi ?

İşte Volvo Polestar galerisi

0 kullanıcılar (0 oylar)
Faydalı0
insanlar ne diyor Puan verin
Sort by:

Be the first to leave a review.

User Avatar
Verified
{{{ review.rating_title }}}
{{{review.rating_comment | nl2br}}}

Show more
{{ pageNumber+1 }}
Puan verin

Your browser does not support images upload. Please choose a modern one

Advertisement //pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});
Tıkla yorum yap

Mesajını Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir