Bizimle bağlantı kur

Hayatın İçinden

Tüm uzuvları kesilen yavru köpek soruşturmasında bir kişiye gözaltı…

Sapanca’da ormanlık bir alanda tüm uzuvları bedeninden ayrılmış halde bulunan yavru köpek konusunda Sakarya Cumhuriyet Savcılığı tahkikat başlattı.

Olayla alakalı ormanlık bölgede çalışma yapan bir kepçe operatörünün gözaltına alındığı duyuruldu.

Gözaltına ait izah yapan Sakarya Cumhuriyet Başsavcısı Lütfi Dursun, Sakarya Şehir Jandarma Komutanlığı’nın savcılık koordinesinde kurduğu özel ekiple konuyu ayrıntılı şekilde araştırdığını kaydetti.

Sakarya Valisi İrfan Balkanlıoğlu da başlatılan tahkikat sonrası ikinci bir izah yaptı ve “iş makinesi” değerlendirmesini inandırıcı bulmadığını izah etti.

Vali Balkanlıoğlu, “O mahalde yapılan araştırmada, çim biçen bir makineden söz ettiler. Başka bir deyişle onun yapmış olabileceğini. İlk bulgular böyle fakat bana pek inandırıcı gelmedi” diye konuştu.

İnfial yaratan olaya sosyal medya kullanıcıları da #HayvanaSiddetSuctur yaftası altında yaptıkları paylaşımlarla reaksiyonlarını gösteriyor.

Havyana karşı işlenen suçların artırılmış cezalar ile anayasaya alınması talebi dile kazançlıyor.

Erdoğan da Cumartesi günü akşam saatlerinde yaptığı bir paylaşımla yeni yasama döneminde konunun gündeme alınacağını izah etti.

 

‘İnsan tarafından yapıldığının gösteriyor’

Sapanca kazasında, ormanlık alandaki köpekleri besleyen bir hayvan sever tarafından bulunan yavru köpek Sapanca’daki ilk rehabilitasyonunun hemen peşinden İstanbul’a sevk edildi.

Ancak 13 Mayıs’ta bulunan küçük köpek Cuma akşam saatlerinde yaşamını yitirdi.

İstanbul’daki rehabilitasyon sürecinde bulunan Baytar Doktor Bertuğ Rençper, ilk değerlendirmesinde “Hayvandaki yaralara bakıldığında kesici bir aletle düz kesiklerin oluştuğu belli. Gayri muntazam kesikler yok. Bu da bize insan tarafından yapıldığını gösteriyor” görüşünü paylaştı.

Ancak bölgede faaliyet halindeki bir iş makinesinin de bu olaya kapı aralamış olabileceği de değerlendiriliyor.

Sakarya Valisi, bir iş operatörünün karışmış olması vaziyetinde da soruşturmanın bu istikamette ilerleyeceğini kaydetti.

 

‘Gözümün önünden o resim gitmiyor’

Sosyal medya aracılığı ile hızla dağılan olayla alakalı çok sayıda politikacı de ileti paylaştı.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda fotoğrafın gözünün önünden gitmediğini kaydederek şunları söyledi:

” Eziyet ve işkenceye maruz kalan yavru köpek can verdi. Ama altında insanım diyen herkes kaldı. Karıncayı dahi incitmekten sakınan bir medeniyetten böylesi aşağıların aşağısı yaratıklar nasıl çıktı? Üzerinde kesinlikle durup düşünmemiz şart olan sual emin olunuz budur. Özellikle söylemeliyim ki hayvanlara karşı işlenen suçların Ceza Yasayı kapsamına alınması için her mücadeleyi yapacağız. 5199 Sayılı Hayvanları Savunma Yasanında ihtiyaç duyulan iyileştirmeleri de netlikle sağlayacağız.”

CHP’nin cumhur adayı Muharrem İnce de sosyal medya hesabından “Yürek! Yürek. Nasıl yapılır bu! Bu vahşet, yapanın yanına kar kalmayacak. Yazıklar olsun.” iletisini paylaştı.

İYİ Parti Genel Başkanı ve reisicumhur adayı Meral Akşener de “Keşke doğru yasalar ile bu dünyada da bulabilecek olsalardı.” iletisiyle olayı kınadı.

Reisicumhur Erdoğan da Cumartesi günü Twitter hesabı üzerinden olayın aydınlatılması için direktif verdiğini kaydederek, “Hayvan haklarıyla alakalı yeni yaptırımları içeren Hükumet Tasarısını da yeni dönemde öncelikli olarak yürürlüğe koyacağız” iletisini paylaştı.

0 kullanıcılar (0 oylar)
Faydalı0
insanlar ne diyor Puan verin
Sort by:

Be the first to leave a review.

User Avatar
Verified
{{{ review.rating_title }}}
{{{review.rating_comment | nl2br}}}

Show more
{{ pageNumber+1 }}
Puan verin

Your browser does not support images upload. Please choose a modern one

Advertisement //pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});
Tıkla yorum yap

Mesajını Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir