Bizimle bağlantı kur

Bilim

Rusya, Ay’a ne zaman istasyon kuracak??

Rusya, ‘Ay Programının Uygulanmasının Yol haritası’ tanıtımında 2025 yılının sonunda bir istasyon inşaatının başlatılmasını planladıklarını açıkladı.

Rusya’nın insanlı uzay araçları genel tasarımcısı Evgeniy Mikrin tarafından hazırlanan tanıtımda ana modülün fırlatılmasıyla birlikte, Ay yörüngesinde Rusya’ya ait bir istasyon inşaatının başlatılmasını planladıkları duyuruldu.

Yayınlanan belgeye göre, daha sonra Ay’ın yüzeyine kozmonotları indirecek gemi ve kalkış-iniş modülleri söz konusu istasyona yerleştirilecek.

KONSEPT ÜÇ AY İÇERİSİNDE HAZIRLANACAK

Rusya Federal Uzay Ajansı (Roscosmos) Başkanı Dmitriy Rogozin, Ay programı konseptinin önümüzdeki 3 ay içerisinde hazırlanacağını ifade etti ancak Uzay Araştırmaları Enstitüsü Direktörü Anatoliy Petrukoviç, yakın ay istayonunun Ay’daki istasyona nazaran daha az ilgi çekici olduğunu düşünüyor.

Petrukoviç’e göre, yüksek dozdaki radyasyondan dolayı kozmonotlar orada sürekli kalamayacak ve bilimsel araştırmalar için istasyonda ayrılan alan olması gerekenden daha küçük.

0 kullanıcılar (0 oylar)
Faydalı0
insanlar ne diyor Puan verin
Sort by:

Be the first to leave a review.

User Avatar
Verified
{{{ review.rating_title }}}
{{{review.rating_comment | nl2br}}}

Show more
{{ pageNumber+1 }}
Puan verin

Your browser does not support images upload. Please choose a modern one

Advertisement //pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});
Tıkla yorum yap

Mesajını Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir