Bizimle bağlantı kur

Teknoloji

Nikon, geliştirilmekte olan tam çerçeveli aynasız kamera sistemini duyurdu

Yıllarca süren söylentilerden sonra, Nikon nihayet tam çerçeve görüntü sensörüne dayanan tamamen yeni bir yansıtmasız kamera sistemi üzerinde çalıştığını doğruladı. Şirket çok az ayrıntı verdi, ancak sistemin yeni bir lens yuvası kullanacağını ve yeni lensler gerektireceğini biliyoruz, ancak F-mount SLR lensler için bir adaptör de mevcut olacak. (Bunun otomatik netleme gibi özellikler sunup sunmayacağı belirsiz.)

Bu Nikon’un 2011’de piyasaya sürülen ve nihayetinde sonlandırılan Nikon 1 serisinden sonra ikinci bir aynasız fotoğraf makinesi olacak. Nikon 1, çoğunlukla yavaş zoomlardan oluşan anemik lens menzili ile küçük 1 inçlik sensörler ve geleneksel olmayan kontroller kullanmış, bu da görüntü kalitesinin DSLR’den çok bir noktaya ve çekime daha yakın olduğu anlamına geliyordu. F-montaj adaptörü mevcuttu, ancak sensör boyutu, odak uzunluklarının aşırı derecelere kadar kırpıldığını ve en geniş lenslerin tümünü telefotolara dönüştürdüğünü gösteriyordu.

Nikon 1 v3

Nikon, aynasız fotoğraf makinelerinin fotoğrafın geleceği olduğunu kabul ediyor…

Nikon 1 sistemi, Nikon’un en büyük gücü olan 1950’lere dayanan F-mount objektif kütüphanesini geçersiz kılmadan, aynasız pazara girme girişimi olarak kabul edildi. Sorun şu ki, eski bir objektif yuvası etrafında rakipsiz bir yansıtıcı olmayan kamera sistemi tasarlayamıyorsunuz. Öyleyse, bugün yapılan duyuru, Nikon’un yansıtılmamış fotoğraf makinelerinin profesyonel fotoğrafçılığın geleceği olduğunu kabul etmesine rağmen, şirketin SLR’ler geliştirmeye devam edeceğini söyledi.
Daha fazla bilgiye gelince, Nikon satışa sunma ve fiyatlandırma ayrıntılarının “daha sonraki bir tarihte” paylaşılacağını söylüyor. Nikon çoğu zaman yüksek kaliteli ürünlerin geliştirilmesini çok fazla bilgi vermeden duyurur; Mevcut amiral gemisi D5 kamera için benzer bir duyuru yapmıştı.

 

 

0 kullanıcılar (0 oylar)
Faydalı0
insanlar ne diyor Puan verin
Sort by:

Be the first to leave a review.

User Avatar
Verified
{{{ review.rating_title }}}
{{{review.rating_comment | nl2br}}}

Show more
{{ pageNumber+1 }}
Puan verin

Your browser does not support images upload. Please choose a modern one

Advertisement //pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});
Tıkla yorum yap

Mesajını Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir