Bizimle bağlantı kur

Teknoloji

Microsoft ve Walmart, Amazon’u devirmek için harekete geçti..

Microsoft ve Walmart, rakip Amazon’u hem teknoloji hem de perakende olarak alacak stratejik bir ortaklık için çalışıyor.

 

Walmart, Microsoft’un Inspire ortak konferansında, şirketin bulut hizmetlerini kullanmak için Microsoft ile ortaklık kurduğunu bugün duyurdu. Beş yıllık anlaşma, Walmart’ı makine öğrenimi, yapay zeka ve veri platformlarına odaklanan yeni projelerin yanı sıra Azure ve Microsoft 365’i şirket genelinde kullanacak.

Walmart, Amazon’un en büyük perakende rakibi ve Microsoft, Amazon’un en büyük bulut hizmetleri rakibi. The Wall Street Journal ile yaptığı röportajda, “bu işin kesinlikle özü” olduğunu söyleyen Microsoft CEO’su Satya Nadella’da bu rekabette kayıp olmayacak. Nadella, “İlgili rekabetten kurtulmak için derinlik ve genişlik ve yatırım sahibi iki kuruluş olarak daha fazla kaldıraç elde edeceğiz,” diyor.
Teknoloji ortaklığı her iki şirkete de açıkça fayda sağlarken, raporların Microsoft’un kasiyonsuz depolar için rakip Amazon Go teknolojisi üzerinde çalışmasını önerdikten birkaç hafta sonra geldi. Microsoft’un bu teknoloji için Walmart ile görüştüğü bildirildi ve yazılım üreticisi Amazon’dan bir bilgisayar vizyonu uzmanı tuttu. Seattle’daki Amazon’un Go mağazası, mağazadan hangi öğeleri otomatik olarak borçlandırılacağınızı saptamak için bilgisayarla görüntüleme algoritmalarını kullanan birden fazla kamera ve sensör kullanıyor. Microsoft’un kameralarını ürün takip etmek için alışveriş sepetlerine takmayı denediği bildiriliyor.

Hem Walmart hem de Microsoft, bu stratejik anlaşmanın geleceğe yönelik kısımlarının çoğuna referans göstermiyor ve bu hafta Microsoft’un bu hafta Las Vegas’taki büyük ortak konferansı için zaman ayırıyor. Bununla birlikte, bu yeni anlaşma Microsoft’un daha büyük AI hedefleri ve diğer perakendecileri kendi bulut hizmetleri yelpazesini kullanması için zorlayacak gelecek planları için eşsiz bir test alanı olabilir.

0 kullanıcılar (0 oylar)
Faydalı0
insanlar ne diyor Puan verin
Sort by:

Be the first to leave a review.

User Avatar
Verified
{{{ review.rating_title }}}
{{{review.rating_comment | nl2br}}}

Show more
{{ pageNumber+1 }}
Puan verin

Your browser does not support images upload. Please choose a modern one