Bizimle bağlantı kur

Teknoloji

Microsoft Katlanabilir Surface Cihazı Sızdırıldı.

Mobil ve PC arasındaki çizgileri bulanıklaştıran yeni ve güçlü bir çift ekranlı cihaz…

Microsoft en az iki yıl boyunca yeni bir gizemli Surface cihazı üzerinde çalışıyordu. Kod Adı Andromeda olan cihaz patentlerde, raporlarda ve işletim sistemi referanslarında birçok kez ortaya çıktı ve çift ekranlı bir tasarıma sahip olduğu görülüyor. Verge tarafından elde edilen bir Microsoft iç dokümanına göre, aynı zamanda bir taşınabilir Surface cihazı olacak.
Microsoft, Andromeda projesini şirketin şirket içinde sessizce inkübe ettiği bir şey olarak tanımlıyor ve bu durum genel Surface yol haritasını etkilemek ve PC-mobil cihazlar olarak adlandırılanlar arasındaki çizgileri bulanıklaştırmak için “yeni, yıkıcı ve güçlü” bir cihaz kategorisi yaratacak. Microsoft, cihazı dahili olarak nasıl tanımladığını anlatıyor: “Gerçekten kişisel ve çok yönlü bir bilgisayar deneyimi yaratmak için yenilikçi yeni donanım ve yazılım deneyimlerini bir araya getiren yeni bir taşınabilir Surface aygıt form faktörüdür”. Thurrott, bu ayın başlarında Microsoft’un bazı planlarını ilk başta bildirdi ve ilk başta Numerama olan isim aslında geçen yıl Andromeda kod adı diye açıklandı. Ayrıca Microsoft, Andromeda da yorum yapmayı reddediyor..

Mobil ve Bilgisayar Dünyasını Değiştirebilecek mi ?

Microsoft, altı yıl önce tablet ve dizüstü bilgisayar arasındaki farklılıkları gidermek için yeni bir kategori oluşturmak üzere tasarlanan cihazlar olarak ilk kez Surface RT ve Surface Pro’yu tanıtmıştı. Surface Pro, dizüstü bilgisayarları ve tabletleri başarılı bir şekilde bozguna uğrattı ve herkes Apple da dahil olmak üzere bu güce karşı boyun eğmişti ve şimdi Surface yaklaşımını kopyalamaktadırlar. Microsoft’un Andromeda’sı, bir telefon ve PC’yi düşündüğümüzde, bu platformlara meydan okuyan bir sonraki büyük bahis olarak görülüyor.
Andromeda aygıtı, Microsoft’un içinde gizlilik içinde geliştirilmekte olup, tamamen açıldığında menteşenin boşluğunu kapatan bir sarma ekrana sahip. David Breyer’in yarattığı 3D konseptine eşdeğer olan Cephe Surface görünümünün mevcut mühendislik örneklerini anlıyoruz.

Stylus girişi Andromeda için anahtar olacak…

Microsoft ayrıca Andromeda için stylus girişi ile denemeler yapıyor, böylece cihaz bir kitap gibi katlanabilir ve dijital mürekkep ile birşeyler karalamak için bir kalem kullanılabilir. Prototip cihazları, notları yakalamak için stilleri ve not defteri benzeri uygulamaları içeriyor. Ayrıca Microsoft, Andromeda aygıtlarının prototipini içindeki ARM işlemcileriyle deniyor, ancak şirketin son bir aygıt için Intel veya Qualcomm ile devam edip edemeyeceği henüz net değil.
Microsoft’un Andromeda’yı bilen kaynaklar, şirketin fişi herhangi bir aşamada çekebileceğine de dikkat çekiyor. Microsoft, daha önce iptal edilmeden önce yayınlanmadan haftalar önce bir not defteri benzeri “Surface Mini” cihazını geliştirmişti. Surface şefi Panos Panay, iptal edilen cihazı “harika” ve “Moleskine gibi” olarak nitelendiren bir Surface Mini’nin varlığını doğruladı.
Microsoft, Andromeda’yı Windows Phone aygıtlarındaki başarısızlıklarına benzersiz bir yanıt olarak görmekte. “Mobil ve sabit bilgi işlem arasındaki çizgileri bulanıklaştıracak”, cihazı tanımlayan bir düşünce. Microsoft, 2018’de Andromeda’yı Microsoft’un en iyi OEM’lerinden bazılarına benzer cihazlarla “daha ​​sonra takip et” şeklinde tahminde bulunmayı planlamakta.
Intel aynı zamanda Microsoft’un Andromeda ile yaptığı yazılım çalışmalarından yararlanacak benzer çift ekranlı cihazlar üzerinde çalışıyor. Intel, hem çift ekranlı hem de elektronik kağıt ekranlı (EPD) prototip cihazlar oluşturuyor ve referans tasarımlarını OEM iş ortaklarıyla paylaşıyor. Asus ve Lenovo, Intel’in kendi konseptlerinden ilham alan cihazlar yaratıyor ve bu yılın sonunda en az bir cihaz kullanıma sunulacak.

Bakalım Surface gerçekten platformları buharlaştıracak mı ? Surface Galerisine aşağıdan ulaşabilirsiniz.

0 kullanıcılar (0 oylar)
Faydalı0
insanlar ne diyor Puan verin
Sort by:

Be the first to leave a review.

User Avatar
Verified
{{{ review.rating_title }}}
{{{review.rating_comment | nl2br}}}

Show more
{{ pageNumber+1 }}
Puan verin

Your browser does not support images upload. Please choose a modern one

Advertisement //pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});
Tıkla yorum yap

Mesajını Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir