Bizimle bağlantı kur

Haber

Küba uçak kazası: Damojh şirketinin ‘güvenlik şikayetleri’

Cuma günü Küba’da uçağı 110 kişiyi öldüren Meksikalı charter şirketi önceden güvenlik şikâyetleri almıştı ve iki pilot pilot sözlerine yer verdi.

Pilotlardan biri, Damojh havayolları tarafından kiralanan bir uçağın yaklaşık sekiz yıl önce tamamen radardan nasıl düştüğünü anlatıyordu. Başka bir kötü bakım iddia etti.

Meksika yetkilileri şirketin güvenlik denetimini yapacaklarını söylüyor.

Havana havalimanının yakınlarında meydana gelen çarpışmadan üç kadın hayatta kaldı – Küba’nın 30 yıldır ölümcül hava felaketi.

Ayrı bir şekilde, 10 papaz ve eşinin kaza kurbanları arasında olduğu ortaya çıktı.

Mucizevi uçak kazası kurtulanları
Küba ülke profili
Büyük hava felaketleri zaman çizelgesi
Kübalı yetkililer kaza ile ilgili bir soruşturma başlattılar, çünkü kurtarıcılar Küba’nın başkentinin yaklaşık 20km güneyindeki enkaz bölgesini taramaya devam ediyor.

Anahtar uçuş verilerini ve uçağa ne olduğu hakkında bilgi sahibi olan iki “kara kutu” dan biri kurtarıldı ve iyi durumda olduğu söyleniyor.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Güvenlik şikayetleri neydi?
Boeing 737 ve mürettebatını Küba’nın amiral gemisi Küba havayoluna kiralayan Meksika merkezli Damojh şirketine karşı önceki güvenlik şikâyetlerine ilişkin iddialar ortaya çıktı.

Guyana’nın sivil havacılık kuruluşu Cpt Egbert Field’ın başkanı, Associated Press haber ajansına yaklaşık 40 yaşında olan aynı uçaktan, Guyanese hava sahasını kullanmalarının yasaklandığını söyledi. .

Haber ajansının bildirdiğine göre Guyanlı yetkililer, uçak tuvaletleri içinde saklanan bavulları keşfettiler.
Uçak, Havana uluslararası havalimanının yakınındaki bir alana çarptı
Bu arada Cubana için emekli bir pilot, Facebook’ta, aynı şirketten havayolu şirketi tarafından kiralanan başka bir uçağın, 2010 veya 2011 yıllarında Küba’nın merkezi Santa Clara kentinde belirsiz nedenlerle kısa bir süre radarı düşürdüğünü yazdı.

40 yılı aşkın bir süredir Cubana için çalışan Ovidio Martinez Lopez, bu uçuşun kaptanı ve yardımcı pilotunun daha sonra “sorunlar ve teknik bilgi eksikliğinden” dolayı askıya alındı.

“Birçok uçuş görevlisi, uçuş görevlisi ve uçuş güvenliği personeli”, yıllar boyunca belirli Cubana uçaklarında uçmayı reddettiğini söyledi.

Damojh için çalışan bir başka pilot da Meksikalı gazetesi Milenio’ya uçakların yeterli bakım eksikliğinden şikayet ettiğini söyledi.

Marco Aurelio Hernandez’in aktardığına göre, “Bu şirkette, motor arızası veya Meksika’dan bir seferde elektrik sistemi çıkması gibi bazı olaylar yaşanıyordu.”

Şirket henüz iddiaları hakkında yorumda bulunmadı.

Kurbanlar kimlerdi?
Küba’nın ulaştırma bakanı Cumartesi günü, beş çocuğun kurbanlar arasında olduğunu söyledi. Adel Yzquierdo ayrıca resmi ölüm sayısını 110’a kadar güncelledi ve kurbanların uyruklarını sıraladı:

99 Kübalılar
Altı Meksikalı mürettebat üyesi
Bir Meksika turist
Arjantinli bir çift
Batı Sahra’dan iki yolcu (İspanya’nın 1975’te çekilmesinden sonra Fas’ın katıldığı ihtilaflı bir bölge)
Ölenler arasında Havana’da birkaç gün boyunca toplantı yapan 10 evanjelik rahip ve eşleri vardı ve Holguin eyaletinde, uçağın karaya uçtuğu evlerine dönüyorlardı.

“Bu uçakta 10 papaz çifti vardı. Yirmi kişi. Doğudaki tüm Nasıralı Kilise”, Küba Kiliseler Konseyi üyesi Maite Quesada’yı doğruladı.

Mağdurların akrabaları Havana’daki yetkililere sevdiklerini tespit etmelerine yardımcı oluyor
Arjantinli çift hükümetleri tarafından 60’lı yıllarda Dora Beatriz Cifuentes ve Oscar Hugo Almaras olarak adlandırıldı.

Bazı kurbanların akrabaları ölen kişinin kimliğini tespit etmek için Havana’ya gitti.

Bu arada, hayatta kalan üç kişi ciddi yanıklarla kritik durumda kalır.

Reuters haber ajansına verdiği demeçte, “Kızım bir savaşçı, güçlü, kendini kurtaracak”, 23 yaşındaki bir kurtulan annesi olan Amparo Font, dedi.

0 kullanıcılar (0 oylar)
Faydalı0
insanlar ne diyor Puan verin
Sort by:

Be the first to leave a review.

User Avatar
Verified
{{{ review.rating_title }}}
{{{review.rating_comment | nl2br}}}

Show more
{{ pageNumber+1 }}
Puan verin

Your browser does not support images upload. Please choose a modern one

Advertisement //pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});
Tıkla yorum yap

Mesajını Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir