Bizimle bağlantı kur

Sağlık

Juul, yeni nesil düşük nikotin vape likitlerini Ağustos ayında çıkarıyor…

E-sigara girişimi şirketi Juul Labs, şirketin Ağustos ayında yaptığı açıklamada, e-sıvı seçeneklerini yüzde 40 daha az nikotin ile piyasaya sürmeyi planladığını açıkladı. Düşük dozlu kapsüller, vapers’lara, daha az puf almak zorunda kalmadan soluk aldıkları nikotin miktarını kesmeye başlamalarını sağlayabilir. Ancak, yeni düşük dozlu kapsüller muhtemelen bağımlılıktan kurtulmanın uzun bir yolu. En azından sigara araştırmasıyla gidiyorsanız.
Juul Labs’ın patentli sistemi nikotini sigaraya çok benzetiyor. Bu da şirketi önemli kılıyor. Bloomberg’in son zamanlarda bildirdiği en son finansman turu, şirketin 16 milyar dolardan fazla değerinde olacağı. E-sıvı JuulPod’lar, en fazla sigara içen tütünde de bulunan nikotin tuzları adı verilen bileşikleri içeriyor. 1970’lerde yapılan büyük Tütün araştırmaları, nikotin tuzlarının puro ve diğer birçok e-çiğ marketteki serbest baz nikotinden daha az sert olduğunu bildirmektedir. Şu anda, tek bir JuulPod yaklaşık yüzde 5 nikotindir, bu da şirkete göre bir paket sigarada olduğu kadar kabaca nikotindir. Ama yakında, Juul Labs kullanıcılara akciğerlerine emdikleri nikotin miktarını geri çevirme seçeneği sunacak. Şirket, şirketin % 3’lük nikotin içeren sınırlı miktarda nane ve Virginia tütün aromalı JuulPod’ların raflara koymaya başladığını söylüyor. Ekim ayında daha büyük bir sürüm piyasada olacak.

Şirket CEO’su Kevin Burns, yaptığı açıklamada şunları söylüyor: “Farklı nikotin güçlerinin bulunabilmesinin yetişkin sigara içenlerin onlar için neyin en iyi olduğunu keşfetme olanağı sağlamaya devam edeceğini umuyoruz.”
Yüzde 40’lık bir kesim muhtemelen Juul’ları büyük oranda daha az bağımlılık haline getirecek kadar yeterli olmayacak. En azından sigarayla tütün aromalı bir kıstas gibi. Gıda ve İlaç İdaresi, sigaralarda izin verilen nikotin seviyelerini kesmeyi düşündüğünü açıklarken, bir uzman, sigarayı daha az bağımlılık yapmak için nikotin seviyelerinin yüzde 85 ila 95 oranında azaltılması gerektiğini söyledi.
İyi haber şu ki, düşük dozlu sigaralar insanları daha çok sigara içmeye itmiyor gibi görünüyor; 2015 yılında New England Journal of Medicine’de yayınlanan küçük bir çalışma, nikotinin üçte iki oranında azaltılarak, insanların her zamanki gibi aynı miktarda sigara içtiğini gösterdi. Ve nikotin yüzde 85 oranında azaldığında, insanlar aslında daha az sigara içiyordu.
Tabi ki, insanların e-sigaraları nasıl kullandıklarını incelemek, nikotin dozunun vapingi nasıl etkilediğini anlamanın tek yoludur. Ve Juul’un yeni düşük doz seçenekleri gerçek dünya deneyleri olacak.

0 kullanıcılar (0 oylar)
Faydalı0
insanlar ne diyor Puan verin
Sort by:

Be the first to leave a review.

User Avatar
Verified
{{{ review.rating_title }}}
{{{review.rating_comment | nl2br}}}

Show more
{{ pageNumber+1 }}
Puan verin

Your browser does not support images upload. Please choose a modern one

Advertisement //pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});
Tıkla yorum yap

Mesajını Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir