Bizimle bağlantı kur

Teknoloji

Galaxy Note 9: Özellikleri, fiyat ve çıkış tarihi ile ilgili tüm sızıntılar…

Samsung’un bir sonraki büyük telefonu iPhone ile başa baş gidecek…

Artık Galaxy Note 9’un resmi olarak 9 Ağustos tarihinde Samsung lansmanı ile ortaya çıkacağını biliyoruz: 9 Ağustos, O zaman Samsung’un bir sonraki büyük telefonunun bizi nasıl vahşileştirebileceği ya da hayal kırıklığına uğrayabileceğine dair söylentilere girebiliriz. Ticari marka dijital kalemiyle belirlenen Galaxy Note, Samsung’un teknolojisinin yıl boyunca doruğa ulaştığını gösteriyor. Not, genellikle Samsung’un en iyi teknolojiyi iPhone ve Piksellerle savaşmak için kaydettiği telefon ve tatillerde etrafta dolanırken alıcıların önüne geçiyor. Bu noktada hala bir kargaşa var. Bir alt ekran parmak izi okuyucuya sahip mi ya da yok mu ?! Ama kesin olan şey ise Galaxy Note 9’un zaten mükemmel olan Galaxy S9 ve S9 Plus’ın ötesine geçmesi gerekiyor. En dikkat çekici sözler, Not’un imzasıyla ilgili detaylara ve her Galaxy S telefonundan farklı ve daha güçlü kılan şey: S Pen stylus. Bir sızıntı, Not 9’un S Pen’inin sonunda yazma, çizim ve navigasyonun ötesine geçen bazı becerileri öğreneceğini iddia ediyor.

 

Galaxy Note 9 sarı bir S-Pen kalemi ile mi geliyor?

Bu hafta başında, çoğunlukla doğru bir sızıntı olarak kabul ettiğimiz, Evan Blass Samsung Galaxy Note 9 sözde ne bir resim tweetledi. Note 9 Ön ve arka !

 

Beklenen çift kamera dizisinin ve arkaya monte edilen parmak izi okuyucusunun ötesinde, S-Pen kalemi ortaya çıkıyor. Ve resimdeki telefonun mavi gövdesiyle güzel bir kontrast oluşturan sarı renkte. Samsung’un yaklaşan 9 Ağustos Ambalajsız olayı için kullanılan davet fotoğrafı göz önüne alındığında mantıklı.

 

Samsung’un duyurusu 9 Ağustos’ta kesin olarak yapılacak

Söylentiler vardı. Samsung’un “”Unpacked” lansmanı etkinliği, 9 Ağustos’ta Brooklyn’de gerçekleşecek. Söz konusu cihazın, 9 Ağustos’u başlatan Not 9 olacağı konusunda yüzde 99.99 emin olduğumuzu söyleyebilirim.
9/9 saat 9’da daha iyi olurdu ama neyse, ancak Eylül ayında iPhone’un aynı tarihte söylentiler gelmesiyle birlikte Apple ile erkenden aşık atmak riskli bir iş. Genel olarak, Samsung, Not telefonlarını Apple’ın bir sonraki cihazlarını duyurmadan önce ön sipariş vermesini istiyor.

9 Ağustos, genellikle başlangıçtan ziyade ayın sonunda gerçekleşen bir Not lansmanı için erken. Geçen yılki Not 8, 23 Ağustos’ta açıklandı. Ancak, erken ortaya çıkması için bazı emsaller var. Not 7’nin açılışı 2 Ağustos 2016’da gerçekleşti. Eleştirmenler aceleye gelen samsung note 7 de hedef olarak parmaklarını samsung a çevirmişti. Not 7 tam anlamıyla ufak bir C4 e evrilmişti.
Erken Not 9 lansmanı hakkında çok fazla paralellik çekmemeye çalışacağız.
Ne yazık ki, Samsung’un daveti telefonun içinde göreceğimiz şeyler hakkında çok fazla ipucu sunmuyor. Sadece sarı, altın renkte işlenen bir düğmeye odaklanıyoruz. Bu tuş, telefonun yan tarafındaki bir düğme olabilir veya S-Pen’in kendisinin bir yakından çekilmiş görüntüsü. Gizemli, gerçekten …(Hiç gizem uyandırmadı)

Galaxy Note 9 olarak adlandırılacak mı?.

Bu dizinin son telefonu Not 8 ve daha önce Galaxy Note 7 olduğu için, Samsung’un telefonunu yeniden adlandırmak için bir numara atlamayacağı anlamına gelmez. Samsung, 2016’nın Galaxy Note 6’sını Not 7 adına atlatmıştı; Biraz iPhone 7 ile sayısal olarak eşleştirmek gibi duruyordu.
Ama Samsung’un klasik progresyon ile yapıştığına dair bir işaret, Not 9’un model numarasının SM-N960U olduğunu ve dahili ismin Crown olduğunu tweetleyen sık gadget sızdıran Evan Blass’dan geliyor.

 

Not 9’un S Pen’i fotoğraf çekmenize ve müziği kontrol etmenize yardımcı olabilir..

Galaxy Note’un yerleşik kalemi, 4.096 seviyesinde basınç hassasiyeti ile çizip ve yazıyor. Ayrıca etrafta gezinerek ekranınızı temiz tutmanıza yardımcı olur. S Pen halihazırda Not 9 ile daha akıllı olmak için söylentileri olan akıllı bir kalem, ama sadece bir kalem olduğu için değil. Daha fazlası olacağa benziyor…

Twitter’da Leaker Ice Universe’ye göre, Not 9’un S Pen’i, yazıyla ilgisi olmayan diğer işlevler için uzaktan kumanda olarak hizmet edebilecek Bluetooth bağlantılı bir cihaz olacak.

Örneğin, telefonunuz bir tripod üzerinde olduğunda bir fotoğraf çekmek için kalemi tıklatabilir veya müzik parçanızı ilerletebilirsiniz.
Samsung’un S Pen’in tepesini, analog bir kalemle yaptığınız gibi, hataları silmek için yeterince basınca duyarlı hale getirmesi beni mutlu edecektir.
Samsung’un S Pen ile yaptığı her ne olursa olsun, eylemin yanlışlıkla tetiklenmesi kolay değil. Bu gerçekten sinir bozucu olurdu.

 

Not 9, çift kameralarını paralel şekilde getirebilir

OnLeaks ve @ 91Mobiles görüntülerinden bir tanesi, S9 Plus’ta gördüğümüz gibi dikey bir yığın yerine yan yana kameralara sahip bir Galaxy Note 9 gösteriyor.

Not 9’un bir çentiği olacak mı? Şüphe et
Google, Android çentiklerinin eğilimini benimsedi, ancak bu Samsung’un istediği anlamına gelmiyor. Kesilen ekran tasarımı, ekranın kenarlarını kamera merceğinin, hoparlörün ve diğer sensörlerin bulunduğu kesilme etrafında genişleterek çalışmak için “daha büyük” bir ekran sağlar.
Ancak, Samsung’un Note 9’u notta saklayamayacağı ve Not’u iPhone X ve diğer çentikli Android telefonların alay edilmesi için kullanacağı son derece yüksek bir şansı var.

Sonuçta, çentik son zamanlarda Samsung reklamının önemli bir parçasıydı ve iPhone hızını ve genel olarak Apple’ın çentiğini yerden yere vurmuştu.
Ancak bir çentik tasarımı ile bir Samsung telefon için bir patent başvurusu var.

Muhtemelen bir kulaklık jakı olacak

Galaxy Note ve Galaxy S telefonları şimdiye kadar güvende ve Samsung yöneticileri kulaklık jakı ile gurur duyduklarını açıkça belirttiler. Samsung ayrıca tipik olarak AKG kablolu kulaklıklarını kutu içindeki Galaxy telefonlarıyla birlikte gönderiyor.

 

Bu beş renkte gelebilir

Samsung’un All in Samsung sitesinden bir söylenti, Samsung Galaxy Note 9’un siyah, gri, lavanta (Galaxy S9’un “lila mor” benzer), parlak mavi ve kahverengiye bürünebileceğini gösteriyor. Bu tonlardan bazıları Galaxy S9 telefonları ve diğer Samsung modelleri gibi yanardöner niteliklere sahip olabilir.
Geçmişteki Galaxy telefonlarına dayanarak, Not 9’un Samsung’un parlaklığını koruyacak parlak bir görünüm sergileyeceğini düşünüyorum, gün ışığında çevirdiğinizde telefonun rengini değiştirebilir.

Not 9’un ekran parmak izi okuyucusunun söylentileri pek iyi görünmüyor

Pek çok dedikodu (Kore’nin The Investor’undan ve bu da tweeter Ice Universe’den gelen gibi), Galaxy Note 9’un Vivo X20 Plus UD (şimdiye kadarki en kötü telefon ismi) ve ekrana benzeyen bir parmak izi okuyucusuna sahip olacağını gösteriyor. Gerçekten, gerçekten olmasını istiyorum.

Ancak, şu anki kelime şu ki, Samsung özelliği geri çekti ve ekran parmak izi okuyucusunu (şimdi Galaxy S10 için bir ultrasonik parmak izi okuyucusu) koruyacak.

Bunun yerine, arkada bir parmak izi okuyucu

Söylentiler kameranın altında yaşayan fiziksel parmak izi sensörü olduğu yönünde. Ice Universe, Not 9 ve Not 8’in neredeyse ayırt edilemez görüneceğini ve ayrıca Samsung’un tercih edilen şekli olan dikdörtgen parmak izi okuyucu için bir çıkıntıya sahip olan Galaxy Note 9’a uygun olduğu iddia edilen sızdırılmış bir vaka yayınladı. Bir vaka yapımcısının söylentilere ve spekülasyonlara dayalı olarak kolayca oluşturabileceğini unutmayın; Bu mutlaka gerçek yada olacak diye birşey değil.
Yine de, parmak izi okuyucuyu merkezileştirmek iyi bir karar ve Not 8’in en can sıkıcı ve gereksiz tasarım kusurunun üzerine koyacaktır.

Not 9’un katlanabilir ekranı var mı? Muhtemelen yok..

Samsung’un katlanabilir bir telefon üzerinde çalıştığını biliyoruz ve birkaç tasarım senaryosunda patent başvurusu yapacak kadar ileri gitti. Aslında gerçekleşecek olsaydı, suskun kalmazdı (kayıtlar için söylentiler, Samsung’dan 2019’a kadar katlanabilir bir telefon görmeyeceğimizi gösteriyor).

Özetle, Samsung’un Not telefonunda böyle büyük bir risk almak tarzı değil. Teknoloji devi suları test etmek ve kıvrımları çözmek için geri bildirim almak için ayrı bir katlanabilir telefon başlatma olasılığı daha yüksek.
Samsung, Galaxy Note kullanıcılarını en sadık olanlarından biri olarak gösterdi ve katlanabilir bir Not ile ilgili her türlü sorun, Not 7 fiyasko tarafından yakılan alıcıları kalıcı olarak yabancılaştırabilir.

Bu slayt gösterisi için JavaScript gerekir.

 

Galaxy Note 9, Not 8’i taklit edebilir

Peki Not 9 neye benzeyebilir? Not 8. Spekülasyon, geçen seneki modele benzer boyutlara ve tasarıma sahip olan bir Galaxy Note güncellemesine işaret ediyor, ancak yine de, 8 numaralı kartta olduğu gibi, çift kamera dizisinin altında oturan bir parmak izi okuyucusu ile.
Mobile Tipster Ice Universe tarafından paylaşılan Galaxy Note 9’un olası bir sunumu, Not 8 ve Not 9’un neredeyse ayırt edilemez olduğunu ve yeni Not’un Not 8’den 2 mm daha kısa olabileceğini akla getirmekte.

 

Bixby AI yazılımı devam ediyor

Samsung’un Bixby yazılımı artık şirketin yüksek teknolojili Galaxy telefonlarında bir fikstür niteliğinde. Samsung Research’ün AI Merkezi’nin başkanı, bir sonraki amiral gemisi telefonunda yükseltilmiş bir sürüm gördüğümüzü söylememiş olsa bile, varlığını sürdürmesi anlamına geliyot. Bixby’yi devre dışı bırakıyorsunuz veya yok sayıyorsunuz.
Bixby daha iyi doğal dil işleme, iyileştirilmiş gürültü önleme ve daha hızlı tepki süreleri alabilir.
Mevcut sürüm olan Bixby 2.0’ın sadece Samsung telefonları için geçerli olmadığını unutmayın. Bu, Samsung’un Google Asistan, Apple’ın Siri ve Amazon’un Alexa AI destekleyicilerinin akıllı hoparlörler ve diğer cihazlar aracılığıyla eve girmesi gibi, tüm ekosistemi için vizyonudur.

Galaxy Note 9’un sol tarafındaki Bixby butonunun geri dönüşünü görmeyi beklerdim ve Samsung bu anahtarı Bixby’den başka bir şey yapmak için programlamanıza izin verirse çok iyi olurdu, ancak bunun gerçekleşeceğinden şüphe duyuyoruz.

 

Apple’ın FaceID’si gibi bir Samsung sürümünden haber var mı?

Not 9’un çıkacağını düşündüğümüz zaman, iPhone X’in FaceID ile giriş yapmasından bu yana neredeyse bir yıl geçti ve Apple’ın güvenli yüz açma kilidine meydan okumak için hala doğrudan bir rakip olmayacaktı. Not 9, Samsung’un cevap verme şansı olacaktır.

Galaxy S8 cep telefonları ve daha yenisi telefonunuzu yüzünüzle açmak için birkaç seçenek sunuyor, ancak bunlardan sadece bir tanesi iris taraması ve mobil ödeme için yeterince güvenli.
Iris tarama, yüzünüzü haritalamak ve siz olduğunuzu doğrulamak için 3 boyutlu ön kamera ve 50.000 kızılötesi nokta kullanan Apple FaceID’den farklı bir teknolojiyi kullanıyor. Bu sistemi Apple dan çok daha güvenli ve bu teknolojinin öncüsü Microsoft. Lumia 950 serilerinden hatırlayacağımız gibi mükemmel çalışıyor ve şu ana kadar ki en güvenli yöntem.

Galaxy Note 9, Samsung’un da bir 3D kamerada patlaması için bir fırsat sunuyor ve Samsung’un kullanmayı umduğum Qualcomm Snapdragon 845 işlemci (Galaxy S9 zaten var) Applelike teknolojisini destekliyor.
Samsung ve diğerlerinin bir 3D fotoğraf makinesi kullanmak isteyeceklerinden şüphe yok, ancak bir dava kaybettikten ve Apple 539 milyon dolarlık patent ihlali ödemeye zorlandıktan sonra, Samsung’u dikkatli bir şekilde ayak basmak istediği için suçlayamam.

Samsung, AR emojiyi düzeltmek için Apple’ın Memoji’sini alacak mı?

Umarım öyle olur. Samsung, Galaxy S9 kamerada AR Emoji özelliği ile önce 3D avatarlar yapmıştı. Ama huzursuz edici görüntüler bizi ürkütüyordu ve Apple’ın 12 yaşındaki Memoji avatarları bazı önemli noktalarda zaten daha iyiydi.
Samsung, AR Emoji’yi iki şekilde düzeltmek için çalışabilir. Birincisi, daha fazla özelleştirmeler ekleyen yazılım düzeltmeleridir. İkincisi, Not 9’un bir 3D kamerayı kullanması, bu da Samsung’un emoji oluşturma motoruna, yüzünüzü taradığında avatarınızı oluşturmak için daha fazla veriyi kullanmasını sağlayacaktır.

sol: iphone sağ üst: samsung sağ alt: bitmoji avatar

 

Not 9, Android P ile gelmeyecek

Üzgünüm, ama veriler bu yönde. Google’ın Android P yazılım güncellemesinin henüz bir adı bile yok. Bu, Android Popsicle veya Pudding veya bu sene ilk telefonuna geldiğinde, büyük olasılıkla Google Pixel 3’ler ilk olarak alacak.
Ancak Galaxy Note 9 ve S9 ve S9 Plus da dahil olmak üzere diğer Galaxy telefonlarının bir yığınının, önümüzdeki aylarda son Android P yazılımını alacağından emin olabilirsiniz. Ne yazık ki, Samsung özellikle zamanında Android güncellemelerini yetiştirememekle bilinmemektedir.

 

Not 9 kamera istek listesi

Samsung’un Galaxy S9 modelindeki ilk çift diyafram lensi kesinlikle Not 9’a gelecek, ancak şirketin ön kameralı kameraya çift diyafram açıklığı getirerek teknolojiyi bir adım daha ileri taşıyabileceğini düşünüyorum.
Açıklık, fotoğrafınızın ne kadar ışık aldığını belirlemenize yardımcı olur ve genel olarak konuşursak daha fazla ışık alırsınız. Ön tarafa bakan çift diyaframlı kamera, gözlerinizi sararken flaşları bile otomatik olarak daha parlak hale getirmeye yardımcı olabilir.
Umarım Samsung, Samsung Galaxy S9 kamerasını da, kamera modları arasında çok kolay bir şekilde değiştirmeyi düşünmez.
Samsung, Bloomberg’e göre Note 9’un kamerasını yükseltmeyi planlıyor.

 

Galaxy Note 9’un Galaxy Note 8 ile aynı balo salonunda gezinmesini bekleyebiliriz, ancak fiyatlar çift diyaframlı kameralar yüzünden yukarı doğru kayabilir.

Diğer beklenen Galaxy Note 9 özellikleri

Ekran: 6,38 veya 6,4 inç AMOLED ekran
Pil: 3,850 mAh veya 4,000 mAh (ve 4.000 mAh destekleyen başka bir dedikodu)
Qualcomm Snapdragon 845 işlemci
Android Oreo
256GB dahili depolama (veya Samsung için bir streç gibi hisseden 512GB)
8 GB RAM
Daha hızlı kablosuz şarj
Bir telefonu 4.000 mAh pil ile desteklemek için yeni bir kablosuz şarj aksesuarı
Telefonun kullanıcı arayüzünü özelleştirmek için Samsung’un İyi Kilit uygulaması, Not 9’da geri dönebilir…

Bakalım 9 Ağustos’ta samsung bizi şaşırtacak mı ? Siz ne dersiniz ?

0 kullanıcılar (0 oylar)
Faydalı0
insanlar ne diyor Puan verin
Sort by:

Be the first to leave a review.

User Avatar
Verified
{{{ review.rating_title }}}
{{{review.rating_comment | nl2br}}}

Show more
{{ pageNumber+1 }}
Puan verin

Your browser does not support images upload. Please choose a modern one