Bizimle bağlantı kur

Teknoloji

En fazla arıza yapan telefonlar açıklandı !

Yapılan bir araştırmaya göre en sık arıza yapan telefon markaları ve modelleri belli oldu. İşte en fazla arıza yapan akıllı telefon modelleri ve markaları.

Tüm dünya çapında verilerden yola çıkarak araştırma şirketi blancco tarafından hazırlanan State of Mobile Device Repair & Security raporunun 2017 yılı son çeyrek sürümü yayınlandı. Son çeyrekte en fazla arızalanan telefonların listelendiği raporda markaya, modele göre Android işletim sistemi kullanan telefonlar sıralanıyor. Ayrıca iOS sürümüne göre en fazla arıza çıkaran telefonların da listelendiği araştırmaya göre dikkat çekici sonuçlar ortaya çıktı.

Arıza çıkaran markalarda Samsung birinci

Buna göre son çeyrekte en fazla arıza çıkaran akıllı telefon markası Samsung oldu. Yüzde 34 ile birinci olan Samsung’u yüzde 13 ile Xiaomi takip etti. Onu üçüncü sıırada yüzde 9 ile Motorola takip ederken dördüncü sırada ise LG yer aldı. LG’den sonra Lenovo, InFocus, HMD Global (Nokia), Huawei, OnePlus ve ZTE geliyor.

 

Arıza çıkaran modellerde Xiaomi Redmi 4 listenin başında yer alıyor

Geçen yılın son çeyreğinde en fazla arıza çıkaran model ise yüzde 9 ie Xiaomi Redmi 4 oldu. Onu yüzde 6 ile Motorola Moto G (5S) Plus takip ederken üçüncü sırada ise Leonovo K8 Note yer aldı. Sıralamada HMD Global Nokia 6, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy S7 Active, Xiaomi Y1, Samsung Galaxy S6 ve Samsung Galaxl S7 Edge yer aldı.

 

iOS cephesinde birinci iPhone 6

Geçen yılın son çeyreğinde Apple cephesine bakacak olursak en fazla arıza çıkaran model yüzde 26 ile iPhone 6 olurken, onu yüzde 14 ile iPhone 6S takip etti. Üçüncülük koltuğunda ise iPhone 6S Plus yer aldı. Bu üç modeli sırasıyla iPhone 7 Plu, 6 Plus, 7, 5s, SE, 8 Plus ve 5 takip etti.

0 kullanıcılar (0 oylar)
Faydalı0
insanlar ne diyor Puan verin
Sort by:

Be the first to leave a review.

User Avatar
Verified
{{{ review.rating_title }}}
{{{review.rating_comment | nl2br}}}

Show more
{{ pageNumber+1 }}
Puan verin

Your browser does not support images upload. Please choose a modern one