Bizimle bağlantı kur

Teknoloji

Apple, MacBook Pro termal sorununu onayladı, bugün yazılım güncellemesi geldi…

Bir hafta boyunca, yeni çıkan MacBook Pro’ların fazla ısındığı haberlerini görüyoruz. MacBook Pro’lar gerçekten de çok sıcak çalışmaktalar, aslında içlerindeki 8. Nesil Intel Core işlemciler, temel hızlarının altına çekildi. Apple, termal daraltmanın bir yazılım hatasının neden olduğu gerçek bir sorun olduğunu kabul etti ve bugün bu sorunu çözmek için bir yazılım güncellemesi yayınladı.
Şirket ayrıca, “Yeni sistemlerinde en iyi performanstan daha az yararlanan herhangi bir müşteriden özür dileriz” diye de özür diledi.
Apple, Lee’nin videosunun ardından, Apple’ın kendi testlerinde görmediği sonuçları gösteren daha fazla test yaptıktan sonra bu sorunu keşfettiğini iddia ediyor. Verge’le yapılan bir çağrıda, temsilciler ısının sadece oldukça spesifik ve oldukça yoğun iş yükleri altında sergilediklerini ve bu nedenle şirketin hatayı yakalamadığını söyledi. Hata, 13 inç ve 15 inç boyutlarında ve Intel işlemci konfigürasyonlarının tümünü içeren yeni MacBook Pro neslini etkiliyor. Önceki nesiller etkilenmiyor.


Termal yönetim sistemini etkileyen yazılımda eksik bir dijital anahtar var.

Şirketin bildirisi tam olarak:

Çok sayıda iş yükü altında yapılan kapsamlı performans testlerini takiben, ürün yazılımında termal yönetim sistemini etkileyen ve yeni MacBook Pro’daki ağır termal yükler altında saat hızlarını düşüren bir dijital anahtarın olduğunu tespit ettik. Günümüz macOS High Sierra 10.13.6 Ek Güncellemesinde bir hata düzeltme eklenmiştir ve öneriliyor. Yeni sistemlerinde en uygun performanstan daha az deneyimli herhangi bir müşteriden özür dileriz. Müşterilerimiz yeni 15 inç MacBook Pro’nun % 70 daha hızlı olmasını ve 13 inç MacBook Pro ile Touch Bar’ın web sitemizdeki performans sonuçlarında gösterildiği gibi 2 kata kadar daha hızlı olmasını bekliyor.
Apple, bu “eksik dijital anahtar” ın tam olarak ne olduğu konusunda daha fazla ayrıntı vermeyi reddetti, eksikliğinin termal yönetim sistemini etkilemesinin dışında. Şirket, yeni makinelerde belirtilen performans iddialarına bağlı kalıyor ve daha yeni testleri yansıtacak şekilde web sitesinde resmi MacBook Pro sayfasına bir kıyaslama grafiği de ekleyecek.

Yeni MacBook Pro’lar drama dolu bir hafta sürecek. Şaşırtıcı bir şekilde, bu dramada termal sorun, ana hikaye değil. Bu rol klavyeye düşüyor. Apple, klavyenin bir silikon bariyeri içerecek şekilde yeniden tasarlanmasının, klavyenin “daha sessiz” hale getirilmesi gerektiğinde ısrar ediyor. Bunu, yeni tasarımın klavyelerinin daha güvenilir olmasına nasıl yardımcı olacağını açıkça gösteren kendi iç belgeleri karşısında yapıyor.

Yeni sistemlerinde en uygun performanstan daha az deneyim alan herhangi bir müşteriden özür dileriz. ”

Kafa karııklığı senaryolarına gelince, bu makineleri kıyaslayan çeşitli makaleler ve videolar, kafa karıştırmaktan başka bir şey değildi ve tüm farklı sonuçları anlamak zordu. Yine de bir çift: Jonathan Morrison, i9 MacBook Pro’yu i7’den daha hızlı çalışmasını gösteren kapsamlı bir test yaptı. Öte yandan, Geekbench’in kurucusu üst uç i9 işlemcilerinin daha yavaş performans gösterdiğini gösteren bazı özel testler oluşturdu:

Artık, işlemcinin sıcaklığını daha iyi yönetmek için “kayıp dijital anahtar” olarak adlandırılan bir yazılım düzeltmesi var, herkesin bu testleri tekrar tekrar çalıştırması gerekecek gibi görünüyor. Ayrıca, Intel’in yorum yapıp yapmayacağı da belirsizliğini koruyor.

Apple’ın bu problemleri rakibi Surface’lerin işine yarayacak gibi görünüyor…

0 kullanıcılar (0 oylar)
Faydalı0
insanlar ne diyor Puan verin
Sort by:

Be the first to leave a review.

User Avatar
Verified
{{{ review.rating_title }}}
{{{review.rating_comment | nl2br}}}

Show more
{{ pageNumber+1 }}
Puan verin

Your browser does not support images upload. Please choose a modern one

Advertisement //pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});
Tıkla yorum yap

Mesajını Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir