Bizimle bağlantı kur

Haber

Amerika’da Müslüman öğrencilere şok tabancası…

Öğrencilerden biri, Öldüğümüzü düşündük ifadesinde bulundu…

Bir adam, bu hafta St. Augustine, Florida’da bir McDonald’sın dışında yemek yerken, bir bıçak ve elektrikli şok tabancasıyla Müslüman öğrencileri tehdit ettikten sonra suçlamalarla karşı karşıya kaldı.
60 yaşındaki John Jay Smith, bir polis raporuna göre, ölümcül bir silahla saldırıya uğramış ağırlaştırılmış iki katli suçlama suçlamasıyla, saldırı veya şok tabancasıyla, hırsızlık suçlamasıyla birinci derece suçlama ve üçüncü derece suç işlemekle suçlanıyor.
Polis memurları, Smith’in McDonald’s’ında Çarşamba günü saat 2: 30’da tutukladılar ve First Coast Habere göre, restoranın dışında park edilmiş bir arabada bulunan öğrencileri tehdit etmek için bir sustalı bıçak kullandı.
Kurbanlardan biri olan Omar Abdelmoaty, Washington Post’a, hepsi de Müslüman olan dört Mısırlı öğrencisi için, Smith’in onlara doğru geldiği zaman sadece burger ve patates kızartması yediğini söyledi.
Smith, “F ** ‘yi buradan çıkar, Amerikan yemeğini hak etmiyorsun,” dedi.
Bu noktada, Smith’in bir şok silahı çıkardığı ve onunla arabanın içine ulaştığı bildirildi. Sürücü, muhtemelen çok korkmuş olmalı ki yanlışlıkla arabayla bir direğe çarptı
Abdelmoaty Post’a verdiği demeçte, “Öleceğimizi düşünmüştük.

Polis raporu, Smith’in saldırı sırasında sarhoş olabileceğini ve kurbanların dinine yönelik düşmanlığı yüzünden motive edilmiş olabileceğini gösteriyor.
First Coast habere göre St. Johns İlçesi Şerif Ofisi’nin sözcüsü Chuck Mulligan ; Smith, nefret suçuyla ilgili suçlamalarla karşı karşıya kalabilir çünkü “sözde din ya da etnik kökenden ötürü mağdurlara yaklaştı” diyor.
Mulligan, Smith’in nefret suçuyla karşı karşıya olup olmayacağına Devlet Savcılığı Ofisi karar verecek.
Smith, saldırısını milletvekillerine “oğlumu öldürdüler” ve “oğlumun deniz kuvvetlerinde olduğunu” söyleyerek saldırıya uğradığını belirtti. Smith, oğlunun Afganistan’daki savaşta öldürüldüğünü söyledi.
McDonald’s, olayla ilgili yorum taleplerini yanıtlamadı.
Abdelmoaty, The Post habere ise “Biz kimseye bir şey yapmadık. Biz sadece öğrencileriz, ” “Bizi suçlandığımız ve bize bunun için, dinimiz için, ülkemiz ve arka planımıza saldırdığı temel fikir, bu çok korkutucu. İlk olarak, biz sadece insanız – isimler ve açıklamalar daha sonra geldi. Onun yaptığı şey için ondan nefret etmiyoruz. Sadece üzüldük ”

Amerika, nefret ve önyargı olaylarını izleme konusunda iyi bir iş yapmıyor. Ülke çapında bu tür olayların bir veritabanını oluşturmak için yardımınıza ihtiyacımız var, bu yüzden hepimiz neler olduğunu biliyoruz.

0 kullanıcılar (0 oylar)
Faydalı0
insanlar ne diyor Puan verin
Sort by:

Be the first to leave a review.

User Avatar
Verified
{{{ review.rating_title }}}
{{{review.rating_comment | nl2br}}}

Show more
{{ pageNumber+1 }}
Puan verin

Your browser does not support images upload. Please choose a modern one