Bizimle bağlantı kur

Mühendislik

A380 üzerinde hareket et, Mühendislik harikası Airlander ile inanılmaz lüks uçuş…

Uçmak en büyük ve en sıra dışı şeylerden biri, Airlander doğal gezinti uçuşlarında lüks ve eğlenceli uçuşlar vadediyor.

 

Eğer devasa bir kalıba benzeyen bir uçakta uçmak istemiş isen, sonunda bu şansı bulabilirsin. Bugün Farnborough Air Show’da, Hybrid Air Vehicles, muazzam Airlander 10 zeplinine yönelik yolcu bölümlerinin konsept görüntülerini yayınladı.
Tamamen sert bir çerçeveye sahip olmadığı için gerçek bir zeplin olmasa da, Airlander, Graf Zeppelin ve kötü Hindenburg gibi hava gemilerinde görülen yolcuların modern bir versiyonunu sunacaktı. Tasarım firması Design Q’daki görüntüler, bir bar, özel yatak odaları ve cam zeminli çarpıcı bir gözlem salonu gibi günümüzde uçabileceğiniz başka hiçbir şeye benzemeyen lüks iç mekanlara sahip. Tam tur için aşağıdaki galeriye bakın.

Bu slayt gösterisi için JavaScript gerekir.

Airlander’ın yolcu kabini 46 metre olacaktı, yani Hybrid’in bir Airbus A320’den daha uzun olması demek. Şirket, Airlander’ın üç günlük bir seyir için 19 yolcu alabileceğini, ancak yolcu seferlerinin başlatılması için bir hedef tarihi koymadığını söyledi.
İngiliz köyü Cardington’da eski bir zeplin hangarında yer alan Airliner 10, havaya çıkacak en sıra dışı mühendislik harikalarından biri. İnsan posterioruna olan benzerliği ve Hybrid’i saklamak için hiçbir çaba göstermemesi en dikkat çeken özelliği.
İlk olarak 2012 yılında Amerika Birleşik Devletleri Ordusu için bir gözetleme uçağı olarak geliştirilen Airlander 10, Ordu’nun zeplin programını iptal ettiği 2013 yılının sonunda İngiltere’ye geri dönmüştü. Hybrid artık hava taşımacılığı, reklam ve lüks yolcu taşımacılığı da dahil olmak üzere çeşitli sivil kullanımlar için Airlander’ı geliştiriyor.

Airlander’lar daha çok ve daha büyük çizim tahtasında olmasına rağmen, Airlander 10, iki yıl önce ilk uçuşundan bu yana türbülanstaki payıyla karşılaştı. Ağustos 2016’daki bir erken test uçuşunda, burnun yere çarpmasını önlemek için zorlu tasarım değişiklikleri uygulandı. Mayıs 2017’de gökyüzüne geri döndü, ancak kasıtlı direğinden ayrıldıktan sonra güvenlik önlemi olarak otomatik olarak söndüğünde Kasım ayında daha da kötü bir olay yaşamıştı.

 

 

Bu slayt gösterisi için JavaScript gerekir.

0 kullanıcılar (0 oylar)
Faydalı0
insanlar ne diyor Puan verin
Sort by:

Be the first to leave a review.

User Avatar
Verified
{{{ review.rating_title }}}
{{{review.rating_comment | nl2br}}}

Show more
{{ pageNumber+1 }}
Puan verin

Your browser does not support images upload. Please choose a modern one

Advertisement //pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});
Tıkla yorum yap

Mesajını Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir