Bizimle bağlantı kur

Otomotiv

2019 Volvo S60: ABD’de doğuyor…

Volvo’nun ABD’de yapılan ilk arabası, yeni otomobil yapmacının yani Volvo’nun son parçası…

2019 Volvo S60, bir dizi ilkelerle geliyor. Dizel varyant olmadan satılacak ve Amerika Birleşik Devletleri’nde üretilen ilk Volvo olacak. Ama aynı zamanda, XC90 ile başlayan Volvo’nun yapbozunun son parçası.
İlk bakışta S60 büyük boy S90 sedandan farklı görünmüyor. Ancak, V60 ve V90’da olduğu gibi, bazı büyük farklılıklar kesinlikle var. “Thor’un Çekici” LED farları, çalışan ışığı ızgaraya daha fazla yakınlaştırıyor. Ön ve arka tamponlar, yerleşim düzeninde biraz daha agresif ve kapı panelleri de daha etkileyici.

İç dizaynı hemen hemen V60 ile aynı. Daha geniş olan 90 serisi otomobillerin daha fazla ahşap döşemeye sahip olduğu yerlerde, 60 serisi modeller daha az ahşaba sahip. Son zamanlarda sürdüğüm V60 oldukça keyifliydi, yoldan geçenleri bütünüyle yutmayan, geniş bir görüşe sahipti. V60, uzun çatısı sayesinde oldukça fazla açıklığa sahip, bu yüzden sedan gövdesi ile bu değişikliklerin nasıl yapıldığını görmek ilginç olacaktır.

S60, neredeyse her yeni Volvo (V60, XC60, S90, V90 ve XC90) ile aynı Ölçeklenebilir Ürün Mimarisi platformunda sürdüğü için, aynı güç aktarma organı bileşenlerinin bir görünüm oluşturmasını bekliyoruz. V60 modelinde olduğu gibi, S60, ön tekerlekten çekişli 250 beygir gücündeki T5 motoru ve dört tekerden çekişli 316 beygir gücündeki T6 motorla birlikte satışa sunulacak.
Volvo, S60’ın iki plug-in hibrid varyantı ile birlikte geleceğide söylenmekte. Bu opsiyonda ki seçenekler 340 beygir gücündeki T6 Twin Motor ve 400 beygir gücündeki T8 Twin motor. Her ikisinin de ABD’de satılıp satılmayacağı ya da sadece T8 mi olacağı belli değil. Bu sizin için yeterli değilse, 15 beygir gücü ekleyen ve süspansiyonu ve frenleri artıran bir Polestar Engineered yükseltmesi de olacak.

Teknik arıyorsanız, bol miktarda var.

Volvo’nun 9 inçlik Sensus Connect dokunmatik bilgi eğlence sistemi standart olarak geliyor ve hem Apple CarPlay hem de Android Auto’yu destekliyor. Ayrıca bir 4G LTE Wi-Fi hotspot işlevi de görüyor. Spotify dahil olmak üzere yerel olarak bir dizi uygulamayı çalıştırıyor. Güvenlik ise daha fazla arttırılıyor, standart autobrake ve isteğe bağlı Pilot Assist dahil olmak üzere çok çeşitli sistemler eklenebiliyor, bu da araca şeridin ortasında ilerlerken trafik boyunca kılavuzluk etmesine yardımcı olabilir.
Volvo S60 için fiyatlandırma, T6 Momentum, $ 41,295 seviyesinde iken, T5 Momentum modeli için 995 $ ‘lık bir ücret dahil olmak üzere 36.795 $’ dan başlayacak. R-Design modeline ulaşmak için T5 güç aktarım sistemi, T6’ya sahip 46.395 dolar ve T8 plug-in aktarma organı ile birlikte 55.395 dolar ve ek opsiyonlar ile maliyet 42.895 $ ulaşıyor. Ve son olarak, lüks Döşeme T5 seçildiğinde 43.895 $, T6 seçeneği ile 48.395 $ ve T8 ile 56.395 $.

Abonelik planı meraklıları, yeni S60’ın Volvo tarafından Bakım paketi aboneliği planının da sunulacağı haberini alacak. Bu plan, sadece arabanız için değil, aynı zamanda bakım ve sigorta da var demek. Ayda 775 dolara Premium ve Multimedya paketlerini içeren bir S60 T6 Momentum’a abone olabilirsiniz. Ayrıca aylık 850 $ ‘lık Premium ve Multimedya paketlerinin yanı sıra 19 inçlik jantlar ve T6 R-Design’a sahip olabilirsiniz. spor koltukları. Volvo’nun bakımının ayrıca S60’ın T8 Polestar Engineered versiyonuna aboneliği olacak, ancak bunun için fiyatlandırma daha sonra açıklanacak.
2019 Volvo S60, bu sonbaharda Volvo’nun Güney Carolina’nın Charleston dışındaki yeni fabrikasında üretime başladı bile.

Bakalım Ülkemizin bu fiyat politikaları ve vergilerden dolayı ne kadar fiyattan giriş yapacak ?? Bizce 250 bin tl altında olması mümkün görünmüyor…

 

Aşağıda Araca ait galeriye ulaşabilirsiniz…

0 kullanıcılar (0 oylar)
Faydalı0
insanlar ne diyor Puan verin
Sort by:

Be the first to leave a review.

User Avatar
Verified
{{{ review.rating_title }}}
{{{review.rating_comment | nl2br}}}

Show more
{{ pageNumber+1 }}
Puan verin

Your browser does not support images upload. Please choose a modern one

Advertisement //pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});
Tıkla yorum yap

Mesajını Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir