Bizimle bağlantı kur

Otomotiv

2019 Audi Q3 SUV daha fazla stil, alan ve teknik…

Audi’nin en küçük ve en uygun fiyatlı Q3’ü her açıdan daha iyi görünüyor.

Audi Q3, 2015’te ABD’ye gelmiş olabilir, ancak aslında 2011’den bu yana diğer pazarlardaki mevcut haliyle bu durumun tam ortasında. Audi günümüzde büyüyen lüks SUV’lar arasında büyüyen büyük bir devlet adamı haline gelmiş vaziyette. Ancak bu durum, yeni bir teknoloji ve daha modern bir tasarımla güncellenmiş güç aktarımları ile yeni, ikinci nesil 2019 Q3’ün piyasaya sürülmesiyle değişecek.
Yeni modelin genel görünümü çok daha atletik. Izgaradaki dikey çubuklar yeni LED farlar ve küçük ön hava girişleriyle iyi görünüyor. Dışarıda daha keskin bir tampon ve harika görünümlü yeniden tasarlanmış arka stoplar mevcut. Global olarak, Q3, 17, 18 veya 20 inçlik jant seçenekleri ile sunulacak.

Q3, 2019 için bir önceki yıla göre 9,6 cm daha uzun ve 7,6 cm uzun dingil mesafesiyle biraz daha büyüyor. Bu, Q3’ün içinde daha fazla yer olacağı ve arka koltuktaki yolcuların artık yedi farklı koltuk yaslanma konumu seçeneği olacağı anlamına geliyor. Arka tezgah da toplam 15.2 cm ileri ve geri hareket edebilir. Ve koltuklar dik olarak, 23.8 metre küplük taşıma alanı ile karşılaşacaksınız. Mevcut modele göre 16.7’nin üzerinde güzel bir gelişme. Koltukları düz bir şekilde katlayın ve 2018 Q3’e göre 4 ayaklı bir gelişim olan 15,2 metre küpünüz olacak.
Global olarak üç farklı motor mevcut olacak ve doğrulanmamışken, ABD’li Q3’lerin Audi’nin 2.0 litrelik turboşarjlı inline-4’ü kullanmasını beklemek doğru olacaktır. Bu motor, 320 ve 350 N/M tork çıkışlarıyla birlikte, yurtdışında 190 ve 230 beygir gücünde mevcut olacak. Güç çıkışı ne olursa olsun, 2.0T motor, denizaşırı modellerde 7 ileri S-Tronic çift kavramalı şanzıman ile eşleşecek ve Kuzey Amerika modellerinde de aksini düşünmek için bir neden yok. Audi ayrıca bu motorun Quattro dört tekerlekten çekiş ile de kullanılabileceğini söylüyor.

Bu slayt gösterisi için JavaScript gerekir.

Q3, otomatik sönümleme kontrolü, kalkış hızını ayarlama veya bir spor süspansiyonu ile mevcut olacak. Audi aynı zamanda altı sürüş modu ile bir “dinamik taşıma sistemi” sunuyor: Otomatik, Konfor, Dinamik, Offroad, Verimlilik ve bir kullanıcının oluşturacağı macera modu.
Audi’nin mükemmel 12.3 inçlik Sanal Kokpit dijital gösterge paneli, bu teknolojiyi elde etmek için daha yüksek bir trim seviyesine sahip olmanıza rağmen 2019 Q3 te kalkıyor.

Merkez yığında, temel otomobiller, A6 ve Q8 gibi pahalı modellerde bulunan en yeni MMI bilgi-eğlence sisteminin tek ekranlı bir versiyonunu çalıştırarak, daha büyük bir 10 inçlik kurulum seçeneği ile 8.8 inçlik bir bilgi-eğlence ekranı kullanacak.
Apple CarPlay ve Android Auto’nun her ikisi de standart olarak geliyor ve Q3’ün ön tarafındaki iki USB bağlantı noktası olacak ve bunlardan biri daha hızlı şarj için USB-C uyumluluğuna sahip olacak. Arka koltukta bulunan yolcular için iki ek USB bağlantı noktası ve 12 voltluk bir çıkış mevcut olacak. Wi-Fi hotspot da mevcut.

Avrupa, Audi’nin Connect portföyünü, otomobillerin yol ve hava tehlikelerini diğer araçlara bildirebileceği ve hatta bazı şehirlerde açık park yeri olasılığını bildirebileceği “sürü zekasına”  sahip olacak.

Bu slayt gösterisi için JavaScript gerekir.

Bununla birlikte, her Q3’ün destekleyeceği acil frenleme, şerit kalkış uyarısı ve arka çapraz trafik uyarısı standart oluyor. Mevcut uyarlanabilir hız sabitleyici, trafik sıkışıklığı desteği ve aktif şerit asistanı özelliklerine sahip, sürücünün şeritte merkezde kalmasına yardımcı olacak ve bir arabanın arkasında güvenli bir takip mesafesi sağlayacak. Q3’ün isteğe bağlı şerit değiştirme uyarısı sadece kör noktanızdaki araçları değil, aynı zamanda yüksek hızda yaklaşan araçları da algılayabiliyor.

0 kullanıcılar (0 oylar)
Faydalı0
insanlar ne diyor Puan verin
Sort by:

Be the first to leave a review.

User Avatar
Verified
{{{ review.rating_title }}}
{{{review.rating_comment | nl2br}}}

Show more
{{ pageNumber+1 }}
Puan verin

Your browser does not support images upload. Please choose a modern one

Advertisement //pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});
Tıkla yorum yap

Mesajını Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir